Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2023

Μαντούδι-Κάρυστος 3-0 για την Α’ ΕΠΣΕ

Το Μαντούδι κέρδισε 3-0 την Κάρυστο, για τη δέκατη έκτη αγωνιστική της α’ κατηγορίας Εύβοιας.

Ο Στεργίου άνοιξε το σκορ για την Αναγέννηση στο 43ο λεπτό. Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο ΑΟΚ κυνήγησε την ισοφάριση, χωρίς όμως να τελεσφορήσει κάποια απ’ τις επιθετικές τους προσπάθειες. Τελικά οι γηπεδούχοι (έφτασαν τις πέντε σερί νίκες με τέρματα 16-1) ‘καθάρισαν’ το ματς σε ένα τρίλεπτο (67′-70′), στα μέσα του δεύτερου μέρους, με τον Ζουζουλή να σκοράρει δύο φορές.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βελέντζας/Νέγρης-Ιωάννου Ι.

ΓΚΟΛ: 48′ Στεργίου, 67′ & 70′ Ζουζουλής.

ΜΑΝΤΟΥΔΙ (Τάκης Σπυρόπουλος): Τριάντης (89′ Κουρκουλιώτης), Καλλίτσης (77′ Τσικτσίρης), Λιάκος, Βούλγαρης (80′ Αντωνίου), Καντζούρας, Κουβούσης, Μαναρίτσας, Τσούμαρης (77′ Τάρλας), Στεργίου, Ντεγιάννης (89′ Καρατζάς), Ζουζουλής.

ΚΑΡΥΣΤΟΣ (Γιώργος Τζόκας): Αραχωβίτης, Γ. Ρουκλιώτης, Κ. Ρουκλιώτης, Μπογντάνι, Περ. Ραβιόλος, Θάτσι, Κασέμι (77′ Λυμπερόπουλος), Μπιθικούκης (81′ Αντώνενας), Ζάνι, Καράβολας, Ντινιακός (69′ Αστηθάς).