Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου 2023

Μαντούδι - Σταυρός 3-1 για την Α' ΕΠΣΕ

Ξεκίνημα στη φετινή μεγάλη κατηγορία του ευβοϊκού ποδόσφαιρου με νίκη για το Μαντούδι, επικρατώντας 3-1 του Σταυρού.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα, με τον Καραχάλιο να κάνει το 0-1, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη η Αναγέννηση κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση που είχε διαμορφωθεί στο πρώτο ημίχρονο. Ισοφάρισε 1-1 στο 60′ με τον Στεργίου. Δέκα λεπτά μετά ο Τριανταφύλλου έδωσε το προβάδισμα 2-1 στους γηπεδούχους και δέκα λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα ο Μαναρίτσας ουσιαστικά ‘σφράγισε’ το ‘τρίποντο’ της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Δάλλας-Καραδήμος.

ΓΚΟΛ: 60′ Στεργίου, 70′ Τριανταφύλλου, 80′ Μαναρίτσας-45’+1′ Καραχάλιος.

ΜΑΝΤΟΥΔΙ (Τάκης Σπυρόπουλος): Αλατζάς, Καντζούρας, Μορφούλης, Κουβούσης, Τριανταφύλλου, Τσούμαρης (85′ Γκάγκαλης), Ζουζουλής (80′ Σοφρώνης), Τηλιόπουλος, Μαναρίτσας, Μουτουσίδης (90′ Λιάκος), Στεργίου.

ΣΤΑΥΡΟΣ (Νίκος Κιαπέκος): Καρκαλής, Βογιατζής (85′ Γκίκας), Χασάνδρας, Σ. Μπίτζος (70′ Ρεπετσάς), Γραμματικόγιαννης, Σεΐτης, Σταματίου (63′ Καλογιάννης), Γιούλης, Ντούμας, Καραχάλιος, Τζαμίχας.